Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2018, 00:00

Daniari už kontrolujú Airbnb

Prenajímatelia bývania cez Airbnb by mali mať živnosť, platiť dane a odvody. Finančná správa začína kontrolovať, či tak aj robia.

Daniari už kontrolujú Airbnb
Zdroj: Reuters

Žiadne povolenia, poplatky či papierovačky. Aj tak vyzerá poskytovanie ubytovania cez platformu Airbnb. Jednoducho ponúknete izbu či byt, poviete si cenu a už iba vítate hostí. Ako však upozorňuje daňový poradca Radovan Ihnát, táto činnosť je v skutočnosti podnikaním a mala by tak byť aj zdaňovaná. Na to, či si túto povinnosť ľudia plnia, si chce posvietiť aj slovenská Finančná správa. Berie si príklad od tej českej, ktorá si na tento účel zohnala databázu všetkých prenajímateľov a začala s kontrolami.


Daniari rokujú s Airbnb
V Česku totiž prenajímatelia

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.