Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2018, 00:00

Kuciakov terč: Novinár podrobne odhaľoval Kočnerove aktivity

Investigatívny novinár Ján Kuciak venoval značnú časť svojej práce odhaľovaniu aktivít kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera.

Novinár, ktorého pred pol rokom spolu s jeho snúbenicou zastrelili v ich dome, sa vo svojich článkoch venoval aj podnikateľskej činnosti Mariana Kočnera.

Z vraždy novinára polícia obvinila zatiaľ štyroch ľudí. Bývalého policajta Tomáša Szabóa, ktorý údajne strieľal, jeho bratranca Miroslava Marčeka, ten ho na miesto vraj priviezol, a ďalej podnikateľa Zoltána Andruskóa, ktorý mal zabijakov najať. Poslednou obvinenou je prekladateľka Alena Zsuzsová z Komárna, práve ona si u Andruskóa mala vraždu objednať.

Kto stál za obvinenou Zsuzsovou, zatiaľ nie je jasné. Polícia podozrieva kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera. Ako objednávateľa ho označil Andruskó, ktorý s políciou spolupracuje. Kočner zatiaľ obvinený nebol.

Pozrite si v galérii prehľad Kočnerových podnikateľských aktivít, ktorým sa Kuciak venoval:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.