Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2018, 00:00

Nemocnica v Martine sa vyrovná Pente

Rezort zdravotníctva prvýkrát predstavil detaily projektu novej univerzitnej nemocnice za 200 miliónov eur. Má byť najlepšia vo Vyšehradskej štvorke.

Nemocnica v Martine sa vyrovná Pente
Zdroj: Reuters

Zatiaľ čo projekt univerzitnej nemocnice Rázsochy v hlavnom meste zápasí s omeškaniami a v rovnakom čase aj v tej istej lokalite sa pod taktovkou Penta Investments začala stavať súkromná koncová nemocnica Svet zdravia, štát vytiahol nové eso z rukáva. Najmodernejšiu a najkvalitnejšiu nemocnicu, ktorú nám majú závidieť aj susedné štáty, sa rozhodol do roku 2022 otvoriť na severe Slovenska, v Martine. V porovnaní so súkromníkom má mať približne rovnaký počet lôžok, zamestnancov, rozpočet na výstavbu a dokonca aj dátum otvorenia. Ministerstvo súkromníka za konkurenciu v boji o najlepších zdravotníkov nepovažuje. „Aktivity

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.