Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2018, 00:00

Šéf elitných kukláčov z Kuciakovho prípadu: S Gašparom sme mali na chod jednotky diametrálne odlišný názor

Šéf elitnej jednotky kukláčov Lynx Commando priznal, že s bývalým prezidentom policajtov Tiborom Gašparom si po profesnej stránke príliš nerozumel.

Zadržanie podozrivých v prípade vraždy Jána Kuciaka, minulotýždňová razia v Topolčanoch a Šali vo veci podozrenia z podplácania či nedávny zásah proti možným páchateľom v prípade vraždy žiarskeho poslanca Mareka Rakovského.

To je len krátky výpočet akcií, podľa ktorých by sa dalo usudzovať, že aktivita slovenských kukláčov z jednotky Lynx Commando za poslednú dobu výrazne stúpla. Pre HN to dokonca  potvrdil aj samotný šéf jednotky Štefan Hamran.


​Zároveň dodáva, že sa tak stalo až po výmene prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara. „Čo sa týka éry, keď bol prezidentom Tibor Gašpar, je pravdou, že v tej dobe sme mali menší počet nasadení ako ich máme dnes,“ upozornil Hamran.

Veliteľ jednotky známej aj pod oficiálnym názvom Útvar osobitého určenia priznal, že si s Gašparom po profesnej stránke úplne nerozumel.

„Boli to profesionálne vzťahy. Pán Tibor Gašpar a ja sme mali diametrálne odlišný pohľad na to, akým smerom by sa mala uberať služba osobitého určenia. A tým som povedal asi všetko,“ povedal pre HN šéf kukláčov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.