Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 18:00

Desať mesiacov za menej ako tri minúty. Unikátne video z výstavby novej autobusovej stanice v Bratislave

Nákupné centrum, administratívne priestory a medzinárodný terminál. Aj do takejto podoby by mala vyrásť autobusová stanica v Bratislave.

Robotníci v súčasnosti pracujú najmä na základoch a podzemných podlažiach budúcej stanice, ktorá sa rozrastá na bratislavských Mlynských Nivách. Ešte v septembri sa pracovalo najmä na základovej doske budovy. Samotný betónový skelet by mal vyrásť do jedného roka.

V súčasnosti sa dostáva výstavba na koniec prvej fázy. V rámci výstavby sa revitalizuje a rekonštruuje aj priľahlé okolie.

„Na južnej strane ulice Mlynské nivy obnovujeme verejný vodovod, plynovod, rozvody vysokého napätia, optické káble, káble verejného osvetlenia a samotnú cestnú komunikáciu. Prednedávnom sme pristúpili k budovaniu podzemného kruhového objazdu. Ukončili sme paženie stavebnej jamy a pilotovanie a začíname s výkopom a hĺbením. Máme za sebou tiež prípravné práce k výmene sútokovej komory pod Križovatkou Mlynské nivy – Karadžičova,” povedal minulý mesiac počas kontrolného dňa Jakub Gossányi za investora HB Reavis Slovakia.

Druhá fáza výstavby začne koncom jesene a súvisí s približne 95 objektmi. Pôjde najmä o inžinierske, dopravné a vodné stavby. Rekonštrukcia sa dotkne aj historickej kanalizácie ešte z čias Márie Terézie.

Stanica bude mať dve podzemné a tri nadzemné podlažia. Autobusový terminál sa bude nachádzať na prvom poschodí. Súčasťou komplexu bude aj tržnica či parkovisko s kapacitou 2150 parkovacích miest. Samotná výstavba by mala stáť približne 345 miliónov eur.

Vyššie si pozrite video, ktoré v 170 sekundách zhŕňa práce na novej Autobusovej stanici od novembra 2017 do augusta 2018.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.