> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2018, 23:35

Bývalý detektív: Kľúč, kto stál za vraždou Kuciaka, sa môže skrývať v mercedesoch Zsuzsovej

V rozhovore HN sme sa rozprávali s bývalým kriminalistom a detektívom Matejom Snopkom.

Alena Zsuzsová mala byť objednávateľkou vraždy Jána Kuciaka, strelcom mal byť Tomáš Szabó, jeho šoférom Miroslav Marček a sprostredkovateľom celého činu Zoltán Andruskó. Čo hovorí toto zloženie o tejto skupine?

Je tam istý prvok organizovanosti, pretože majú rozdelené úlohy. Znamená to, že takíto ľudia mohli k tejto schéme dospieť dvomi spôsobmi. A to buď, že to niekde vyčítali, alebo majú už niečo za sebou ako organizovaná skupina. Nemusí to byť práve len nájomná vražda, ale nejaké iné veci a mohlo sa skrátka ukázať, že jeden je lepší šofér, druhý dobre strieľa a tretí dokáže prevziať objednávku na vraždu. Z hľadiska organizácie ide o rozumnejšiu formu, ako keď sa len napríklad štyria gauneri dohodnú, že pôjdu niekoho zbiť či zabiť, a bude sa to riešiť len na mieste. Svedčí to o tom, že to je premyslené a dobre naplánované, a taktiež to môže svedčiť aj o tom, že to nie je prvýkrát, čo páchali podobnú protizákonnú činnosť.


Išlo teda podľa vás o profesionálov?

Ak išlo o amatérov, tak veľmi šikovných a starostlivo rozmýšľajúcich. Skôr to vykazuje známky začínajúcej či pokročilejšej profesionality.


Ako samotná Zsuzsová uviedla aj v medializovanom uznesení, je nezamestnaná, nemá pravidelný príjem a je nemajetná. Zároveň sa stará o 15-ročnú dcéru, 75-ročnú matku a má dve autá Mercedes CLA a Mercedes GLE Coupé. Páchateľom mala vyplatiť 50-tisíc eur. Môže ísť podľa týchto indícií o konečného objednávateľa alebo niekto za ňou stojí?

K nemajetnosti sa neviem zodpovedne vyjadriť, no skôr by som skúmal, kto jej dal tie autá, od koho ich má,

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.