Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2018, 00:00

Štúdium popri práci: o stovky eur drahšie

Ak sa popri práci rozhodnete, že si spravíte titul z práva alebo učiteľstva, môžete zaplatiť viac o štyri, respektíve sedem stoviek eur.

Štúdium popri práci: o stovky eur drahšie
Zdroj: Archív HN

Rezort školstva výrazne zvyšuje maximálne poplatky za externé štúdium na vysokej škole. Tie platia už od súčasného akademického roka. O ich zvýšení rozhodnú nakoniec samotné školy. Na Slovensku pritom študuje vyše 30-tisíc externistov. Tak napríklad právnické školy si za jeden akademický rok magisterského štúdia môžu vypýtať o štyristo eur viac. Kto chce byť učiteľom, zaplatí za magistra až o sedemsto eur viac. V ostatných predmetoch ide o zvýšenie od

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.