Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2018, 14:03 Aktualizované dňa 14.10.2018 o 14:20

Prieskum: Kiska za premiéra? Väčšina Slovákov by ho nechcela

Až 61,6 percenta respondentov odpovedalo na spomínanú otázku skôr nie, respektíve určite nie.

Prieskum: Kiska za premiéra? Väčšina Slovákov by ho nechcela
Zdroj: TASR

Súčasného prezidenta Andreja Kisku by za premiéra, po nasledujúcich parlamentných voľbách, chcelo len niečo viac ako tridsať percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza. 

Chceli alebo nechceli by ste, aby sa premiérom po nasledujúcich parlamentných voľbách stal Andrej Kiska? Presne takúto otázku dostali respondenti v prieskume. 

Určite áno alebo skôr áno povedalo 31,1 percenta respondentov. Za možnosť určite nie alebo skôr nie hlasovalo 61,6 ľudí. Nevedelo sa rozhodnúť 7,3 percenta respondentov.

Najviac ľudí, ktorí chcú Kisku za premiéra, je medzi podporovateľmi opozičných strán SAS a OĽANO. Na druhej strane najnižšie zastúpenie á medzi voličmi Smeru, SNS, ĽSNS a Sme rodina.

Medzi voličmi Kotlebovej strany Ľudová strana naše Slovensko sa až 96,5 percent ľudí postavilo proti myšlienke, aby sa Kiska po voľbách stal premiérom.

Prieskum sa konal v septembri na vzorke 1015 respondentov.  

Pozrite si rozhovor s riaditeľom agentúry Focus Martinom Slosiarikom aj o popularite prezidenta Andreja Kisku:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.