Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2018, 00:00

Fico vytiahol novú taktiku, hrá sa na ublíženého. Skúša zničiť opozíciu

Šéf Smeru stihol tento týždeň naozaj veľa, bol urazený, obúval sa do RTVS, útočil na opozíciu a cítil sa dotknutý.

Mala to byť taká normálna tlačovová konferencia vládnej strany, na ktorej odprezentujú detaily obedov zadarmo a minimálnu mzdu.

Šéf Smeru Robert Fico však na tomto brífingu zašiel oveľa ďalej. Vyslovene sa ho dotkla otázka o susedovi Marianovi Kočnerovi od redaktora Ladislava Ďurkovič.

​Fico v priamom prenose využil zaváhanie známeho moderátora Branislava Dobšinského, ktorý po poslednej časti svojej repácie Sobotné dialógy skončil v RTVS.

Fico túto tému vytiahol v utorok na brífingu hneď dvakrát (viac vo videu).

A dodal, že "musíme sa zamyslieť nad fungovaním RTVS." Čarom nechceného sa stalo, že o dva dni po týchto slovách bývalého premiéra unikol z RTVS dokument, podľa ktorého mali redaktori pripravujúci v Slovenskom rozhlase krátke správy zakázané "zaraďovať správy o návrhoch zákonov a noviel z dielne opozičných poslancov predtým, ako neprejdú do druhého čítania."

To opozíciu okamžite naštartovalo a na veľkej tlačovej konferencii štyroch strán hovorili poslanci o normalizácii a návrate komunizmu.

​To nebolo všetko, záver týždňa patril opäť Ficovi.

Tentokrát na brífingu k téme dôchodkového stropu dostal opäť otázku na suseda Kočnera.

​Fico už v reakcii nebol taký útočný, skôr to vyzeralo na novú taktiku a hru na ublíženého, no viditeľne ho táto téma urážala. "Čo som ja teraz bezpečnostné riziko?" povedal s úsmevom šéf Smeru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.