Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2018, 12:19

Ja som teraz bezpečnostné riziko? Nechajte ma, nič som neurobil, reagoval Fico na otázky o Kočnerovi

Bývalý predseda vlády už niekoľko rokov býva v komplexe, ktorý vlastní Ladislav Bašternák.

Predseda koaličného Smeru-SD a expremiér Robert Fico si stále hľadá vhodné bývanie a príde okamih, keď to urobí. Nedá sa však zo dňa na deň postaviť si či kúpiť dom.

Povedal to v piatok novinárom po otázke, kedy sa vysťahuje z komplexu Bonaparte, ktorý vlastní podnikateľ Ladislav Bašternák obžalovaný z daňových podvodov. Novinári sa ho pýtali aj na Kočnera, ktorý bol jeho sused. 

"Viete za akých okolností, som si prenajal byt v tomto komplexe, vtedy nikto netušil, aký bude vývoj. Ak by sme to tak hodnotili, museli by sa z komplexu Bonaparte vysťahovať všetci, napr. aj diplomati, ktorí tam bývajú. Sám som si prenajal byt, aj som si ho platil sám. Platím si ho ďalej, byt pre mňa spĺňal vážnu úlohu, pozýval som tam zahraničných hostí," ozrejmil.

Na novinársku poznámku, že si nové bývanie hľadá už dva roky, Fico odvetil, že on je ten, kto bude rozhodovať o svojom bývaní. "Nechajte ma, nič som neurobil. Prenajal som si byt, platím zaň komerčnú sumu. Neviem, čo je toto za tému. Povedzte mi, kde som porušil zákon, čo som ukradol? Keď som si ho prenajal, neboli žiadne prekážky. Chodili tam štátnici a byt splnil účel, na ktorý som ho potreboval," ozrejmil.

"Keď obvinia vášho suseda, tak aj vy ste obvinení? Aj všetci vaši susedia? Čo som ja teraz bezpečnostné riziko?" reagoval Fico na otázku, či podľa neho nie je problém, že jeho susedom bol aj Marian Kočner. "Chýba vám elementárna logika," dodal Fico. 

"Nikto nemôže vedieť behom času, koho máte za suseda, ako to celé prebieha. Ak je toto kauza, že niekto v minulosti mal niekde nejaký byt, ak aj toto je zlé, tak ja už nechápem," obhajoval sa Fico. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.