Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2018, 00:00

Reforma bakalára stojí. Lubyovú za to kritizujú

Ak by sme mali menej magistrov, štát by ušetril dva milióny eur.

Reforma bakalára stojí. Lubyovú za to kritizujú
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Cieľ boj jasný: motivovať vysokoškolských študentov, aby do praxe išli už po ukončení bakalárskeho štúdia. Ostalo však len pri rečiach. Rezort pre vzdelávanie prepadáva v plnení cieľov pri revízii výdavkov na vzdelávanie, ktoré zostavili vládni analytici pod hlavičkou Hodnota za peniaze. Výsledky v porovnaní s ostatnými ministerstvami má totiž najhoršie. Podľa štátnych ekonómov ministerstvo školstva nerealizovalo navrhované opatrenia, pritom by na nich mohli šetriť verejné financie.


Máme primálo bakalárov
Slovenský trh práce potrebuje viac bakalárov. Mladí ľudia na Slovensku zbytočne univerzitné štúdium predlžujú a zo škôl odchádzajú až po získaní magisterského či inžinierskeho diplomu. To sú informácie, ktoré jasne dokazujú čísla pri medzinárodných po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.