Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2018, 00:00

S políciou budú zrejme spolupracovať aj ďalší

Alena Zsuzsová môže byť súčasťou zločineckej organizácie. Povedal to v rozhovore pre HN exvyšetrovateľ Jaroslav Ivor a priznal, že pre spoluprácu s políciou sa môže rozhodnúť viacero obvinených.

S políciou budú zrejme spolupracovať aj ďalší

Môžeme nazvať spoločníkov okolo Aleny Zsuzsovej z Kuciakovoho prípadu organizovanou skupinou?
V tomto štádiu konania, z toho, čo sú obvinení, by sa to dalo kvalifikovať ako organizovaná skupina. Ak by sa preukázala účasť týchto osôb aj na ďalších prípadoch násilnej trestnej činnosti, potom by sa už dalo uvažovať aj o takzvanej zločineckej organizácii, ale to je zatiaľ v teoretickej rovine. Obvinenie by muselo byť rozšírené aj o ďalšie trestné činy, musela by sa preukázať takáto hierarchická organizácia a taktiež sústavnosť. Nešlo by totiž len o ojedinelý trestný čin, ale takouto trestnou činnosťou násilného charakteru by sa zaoberali dlhší čas.

O aký stupeň závažnosti by išlo pri zločineckej organizácii?
Trestný poriadok pozná niekoľko stupňov spolupráce pri páchaní trestnej činnosti. Ten najjednoduchší je páchateľ, potom ide o spolupáchateľstvo a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.