Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2018, 15:13

Marek Vagovič: Nemusí to byť len Kočner. Na zahraničnej stope sa veľmi intenzívne pracovalo

  • V HNtelevízii sme sa o posune vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka rozprávali s Marekom Vagovičom.
  • Boli podľa neho vrahovia amatéri?
  • A ako hodnotí, že sa v súvislosti s objednaním vraždy skloňuje najmä meno Mariana Kočnera?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Zdá sa, že vrahovia novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej spravili viacero chýb, ktoré môžu prispieť k ich odhaleniu. V HNtelevízii to vyhlásil šéf investigatívneho tímu portálu Akutality.sk Marek Vagovič, s ktorým sme sa rozprávali o posune vo vyšetrovaní dvojnásobnej vraždy.

"Plán (vraždy Jána Kuciaka, pozn. red.) vznikol na konci roka 2017, respektíve začiatkom roka 2018. Čiže do momentu vykonania vraždy bolo nejakých plus mínus šesť týždňov, čo je relatívne krátky čas na prípravu. Boli asi trochu pod časovým tlakom a pod časovým tlakom potom urobili aj chyby," domnieva sa Vagovič.

"Ja si myslím, a vychádza to aj z informácií, ktoré mám z priebehu vyšetrovania, že objednávateľ, respektíve nejaká skupina objednávateľov, ľudí, ktorí mohli mať motív zavraždiť Jána Kuciaka, sa zrejme obávala, že to na čom pracuje, môže v krátkom čase byť zverejnené. A tým pádom boli pod tlakom a chceli tomu zabrániť," dodal.

Zavraždený novinár pracoval na viacerých nebezpečných témach. Vagovič v HNtelevízii spomenul okrem talianskej mafie tiež to, že Kuciak "pripravoval aj článok o ďalšej skupine zahraničných podnikateľov s prepojením na organizovaný zločin... A tí sa to mohli dozvedieť a z tých informácií, ktoré mám, boli aj nejaké úniky smerom k nim, aj smerom k Talianom, aj smerom k Albáncom."

​Vagovič je preto v súčasnosti opatrný s tvrdení, že za vraždou stojí "len" Kočner. "Ja si myslím, ze tam mohlo dôjsť k prekrytiu nejakých záujmov. Nehovoriac o tom, že Jano Kuciak v súvislosti s Talianmi v tom článku písal aj o obchode s drogami, čiže počkajme si, ako sa to ešte vyvinie," vyhlásil s tým, že očakáva prekvapenia.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.