Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 16:40

Komárno sa zmenilo na bojisko. Pozrite si elitných policajtov v akcii

V Pevnosti v Komárne pripravili simulovaný prepad verejného podujatia a rukojemnícku drámu v zastavanej oblasti.

Vyše dvoch stoviek príslušníkov špeciálnych jednotiek zo šiestich štátov začalo v stredu ráno v komárňanskej Pevnosti Medzinárodné protiteroristické cvičenie Atlas Common Challenge 2.0.

Priebeh podujatia zorganizovaného Ministerstvom vnútra SR pod vedením slovenskej protiteroristickej jednotky Lynx Commando sledoval prezident Andrej Kiska, ale aj predseda vlády Peter Pellegrini.

Atlas Common Challenge 2.0 je doteraz najrozsiahlejším a najväčším cvičením svojho druhu v Európe. V rámci cvičenia sa paralelne na rôznych miestach Európy odprezentuje sedem scenárov možných teroristických útokov.

Celkový počet 2 800 operátorov – členov špeciálnych protiteroristických jednotiek - bude zasahovať v budovách, metre, autobuse, na lodiach, v lietadle a budú sa musieť vyrovnať aj s chemickými, biologickými a rádionukleárnymi hrozbami.

V Pevnosti v Komárne pripravili simulovaný prepad verejného podujatia a rukojemnícku drámu v zastavanej oblasti. Na podujatí sa popri taktických postupoch odprezentovala najmodernejšia ťažká technika, ktorá zahŕňa obrnené vozidlá, špeciálne hydraulické plošiny, vrtuľníky typu Bell 429, Mi-171 a Black Hawk Sikorsky UH-60. Niektoré špeciálne vozidlá sa na Slovensku verejne odprezentovali vôbec prvýkrát.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.