Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 09:58 Aktualizované dňa 10.10.2018 o 13:55

Pellegrini prisľúbil výrazne viac peňazí elitným policajtom z Kuciakovho prípadu

Elitní slovenskí kukláči sa dnes v Komárne zúčastnili medzinárodného protiteroristického cvičenia Atlas common chalenge 2.0.

Pellegrini prisľúbil výrazne viac peňazí elitným policajtom z Kuciakovho prípadu
Zdroj: HN/Tomáš Garai

Premiér prisľúbil elitnému komandu, ktoré prednedávnom zadržalo podozrivých v prípade vraždy Jána Kuciaka výraznú finančnú podporu.

Práve aj slovenskí elitní kukláči sa dnes v Komárne zúčastnili medzinárodného protiteroristického cvičenia Atlas common chalenge 2.0. Na akcii sa okrem stoviek návštevníkov zúčastnili aj slovenské politické špičky.

Podľa podpredsedu parlamentu Bélu Bugára slovenské Lynx commando po technickej stránke je oproti zahraničným kolegom výrazne poddimenzované. „Vidím, že ostatní majú lepšiu techniku. Máme ešte čo doháňať. Možno by bolo potrebné z rozpočtu nájsť nejaké peniaze,“ upozornil Bugár.

Premiér Peter Pellegrini, ktorý sa prezentácie európskych špičkových kukláčov taktiež zúčastnil pre HN priznal, že tímu finančný balíček už odklepol.

„Dnes sme pani ministerke Sakovej prisľúbili, že ak naše Lynx commando požiada ešte o nejakú technickú výbavu, napríklad plošiny, na vozidlá s plošinami s ktorými sa dá vstúpiť na nadzemné podlažia, respektíve do lietadiel, sme pripravení dofinancovať nákup takejto špeciálnej techniky,“ povvedal pre HN Pellegrini.

Samotnému Lynx Commandu šéfuje Štefan Hamran a prednedávnom v Kolárove a Komárne zadržali podozrivých z vraždy Jána Kuciaka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.