Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2018, 00:00

Sulík: Kočnerove informácie mali pre mňa význam. Dal mi rýchlokurz do politiky

Predseda strany SaS Richard Sulík pre HN vyhlásil, že sa s Mariánom Kočnerom stretával u neho doma preto, aby s ním nebol videný.

V minulosti ste sa s Mariánom Kočnerom stretávali. Bola to chyba, či išlo aj o určitú naivitu z vašej strany?
V každom prípade som bol neskúsený. Myslel som si, že keď nerobím nič zlé a nedohadujem žiadne kšefty a rozkrádačky, tak nemôže byť žiadny problém, keď ma s ním nahrajú. To bol mylný pohľad a mnohokrát som to už oľutoval. Mariána Kočnera som naposledy videl v decembri 2010, čiže takmer pred ôsmimi rokmi.

Predsa len ste sa s Mariánom Kočnerom nerozprávali o počasí, ale o interných politických otázkach.
O počasí sme sa nebavili vôbec, rozprávali sme sa len o politike a pre mňa ako nováčika v politike tie informácie, ktorými disponoval, bolo ich množstvo a obrovská spletitosť, mali význam. Bol to taký rýchlokurz úvodu do pozadia slovenskej politiky.

Kočner však už vtedy mal za sebou viacero káuz, či už prvý Technopol alebo Gamatex, nebol nepopísaným listom.
Vedel som, že je závadová osoba, no nevedel som, že je na akýchsi mafiánskych zoznamoch. Aj preto, že som vedel, že je závadový, tak som sa stretával u neho doma a nechcel som s ním byť videný. No, ako hovorím, bola to chyba.


V súčasnosti je Marián Kočner vo väzbe vo veci podozrenia z falšovania zmeniek voči Markíze, zároveň mohol mať blízko aj k objednávke vraždy Jána Kuciaka. Podľa vás by mohol byť niečoho podobného schopný?
V podstate všetci, ktorí nie sme vyšetrovatelia, tápame len v tme. Ja ako politik sa k tomu nebudem vôbec vyjadrovať a žiadnym spôsobom nebudem narúšať prácu vyšetrovateľov.

Kočner mal blízko k viacerým politikom koalície, ale aj opozície, tak ako aj k vám. Prečo si myslíte, že má s politikmi také dobré vzťahy?

Nedá sa povedať, že so mnou mal dobré vzťahy.

Boli ste u neho doma.
Boli to účelové vzťahy a porozprával mi kadečo, čo bolo pre mňa zaujímavé. Nevyvodzoval by som z toho, že by sme mali dobré vzťahy. Napokon, on si ma nahral a zverejnil to, tak o dobrých vzťahoch nemôže byť reč. Ľudia, ktorí ich medzi sebou majú, sa navzájom nenahrávajú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.