Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 14:40 Aktualizované dňa 10.10.2018 o 18:18

Nicholsonová by mohla nahradiť Sulíka v europarlamente, zvažuje kandidatúru

Richard Sulík pre HN prezradil, kedy oznámi, či bude kandidovať do europarlamentu. Spomenul aj meno Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík zatiaľ tají, či bude v budúcoročných voľbách opätovne kandidovať do Európskeho parlamentu.

Práve v jeho prípade ide o netradičnú situáciu, keď predseda politického subjektu neobhajuje stranícke farby priamo v Národnej rade.

„Je zvláštne, že predseda práve takejto politickej strany je odložený v európskom parlamente. To je skôr miesto, kde pôsobia nie práve najvýraznejší predstavitelia danej politickej strany. Ak má ambíciu byť raz premiérom, mal by pôsobiť v slovenskej Národnej rade,“ myslí si politológ Jozef Lenč.

Sulík prezradil pre HN, kedy strana oznámi oficiálne kandidátku do európskych volieb.

„24. novembra máme v Bratislave programovú konferenciu a na nej oznámim, kto povedie kandidátku do eurovolieb, a teda aj to, či tam ja budem alebo nebudem,“ povedal šéf liberálov.

O prípadnej kandidatúre Sulíka rozprávala už Lucia Ďuriš Nicholsonová v relácii televízie Markíza Na telo v polovici septembra. Podpredsedníčka strany vtedy priznala, že jej šéf ešte nie je rozhodnutý, či vo voľbách kandidovať bude alebo nie.

"Do Európskeho parlamentu som už kandidovala a bolo to veľmi tesné. V posledných voľbách do NR SR som však získala veľkú dôveru voličov a tak pochopiteľne zvažujem, kde bude mať v tejto napätej dobe moje pôsobenie väčší význam. S Richardom Sulíkom sme sa už na túto tému bavili a nie je uzavretá," povedala pre HNonline Lucia Ďuriš Nicholsonová

„Otázkou sa zaoberáme dlhšie a aj Lucia je súčasťou týchto úvah. Bude to rozhodnutie, ktoré poctivo vyzreje,“ priznal Sulík. Zároveň na otázku či plánuje na kandidátku postaviť práve Nicholsonovú, odpovedal len „24. novembra na našej programovej konferencii sa všetko dozviete.“

Voľby do Európskeho parlamentu sa uskutočnia 23. až 26. mája 2019.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.