Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 11:22

Harabinov senát zamietol sťažnosť obvinených z Kuciakovej vraždy. Zostávajú vo väzbe

O sťažnosti obvinených rozhodoval senát Najvyššieho súdu s označením 4T v zložení Pavol Farkaš, Štefan Harabin a Patrik Príbelský. 

Senát Najvyššieho súdu zamietol sťažnosť voči väzbe troch obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Tí teda zostávajú vo väzbe. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj a denník Pravda. 

„Senát má za to, že dôvody väzby, tak ako ich konštatoval sudca pre prípravné konanie pretrvávajú,“ cituje Pravda Alexandru Važanovú, hovorkyňu  Najvyššieho súdu.

O sťažnosti obvinených rozhodoval senát Najvyššieho súdu s označením 4T v zložení Pavol Farkaš, Štefan Harabin a Patrik Príbelský. 

​Medzi obvinenými sú bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Szabó, ďalej jeho príbuzný a niekdajší profesionálny vojak Miroslav Marček a tiež podnikateľ Zoltán Andruskó.

Trojicu mužov elitnej policajná jednotka zadržala vo štvrtok 27. septembra. O deň neskôr k nim pribudla podnikateľka Alena Zsuzsová.

Dôvodom väzby u väčšiny z obvinených je obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania trestnej činnosti.

O väzbe pre štvoricu obvinených rozhodol v nedeľu 30. septembra Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Traja z nich podali voči rozhodnutiu súdu sťažnosť. Jediným, kto ju nepodal je Andruskó, ktorý mal neskôr vypovedať, že za objednávkou vraždy novinára stojí Marian Kočner.

U Andruskóa, ktorý ako jediný sťažnosť proti väzbe nepodal, súd zo spomínaných troch väzobných dôvodov nezistil možnosť ovplyvňovania svedkov obvineným.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.