Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 11:22

Harabinov senát zamietol sťažnosť obvinených z Kuciakovej vraždy. Zostávajú vo väzbe

O sťažnosti obvinených rozhodoval senát Najvyššieho súdu s označením 4T v zložení Pavol Farkaš, Štefan Harabin a Patrik Príbelský. 

Senát Najvyššieho súdu zamietol sťažnosť voči väzbe troch obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Tí teda zostávajú vo väzbe. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj a denník Pravda. 

„Senát má za to, že dôvody väzby, tak ako ich konštatoval sudca pre prípravné konanie pretrvávajú,“ cituje Pravda Alexandru Važanovú, hovorkyňu  Najvyššieho súdu.

O sťažnosti obvinených rozhodoval senát Najvyššieho súdu s označením 4T v zložení Pavol Farkaš, Štefan Harabin a Patrik Príbelský. 

​Medzi obvinenými sú bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Szabó, ďalej jeho príbuzný a niekdajší profesionálny vojak Miroslav Marček a tiež podnikateľ Zoltán Andruskó.

Trojicu mužov elitnej policajná jednotka zadržala vo štvrtok 27. septembra. O deň neskôr k nim pribudla podnikateľka Alena Zsuzsová.

Dôvodom väzby u väčšiny z obvinených je obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania trestnej činnosti.

O väzbe pre štvoricu obvinených rozhodol v nedeľu 30. septembra Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Traja z nich podali voči rozhodnutiu súdu sťažnosť. Jediným, kto ju nepodal je Andruskó, ktorý mal neskôr vypovedať, že za objednávkou vraždy novinára stojí Marian Kočner.

U Andruskóa, ktorý ako jediný sťažnosť proti väzbe nepodal, súd zo spomínaných troch väzobných dôvodov nezistil možnosť ovplyvňovania svedkov obvineným.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.