Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 10:55

BI alebo BT? Polícia spustila ďalšiu časť ankety o novú "ešpézetku" pre Bratislavu

Evidenčné čísla so skratkou BA sú už dávno minulosť a čoskoro dôjde aj skratka BL.

BI alebo BT? Polícia spustila ďalšiu časť ankety o novú "ešpézetku" pre Bratislavu
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Polícia spustila druhú fázu výberu novej "ešpézetky" (evidenčné čísla vozidiel - EČV) pre Bratislavu. Ľudia môžu momentálne v ankete vyberať medzi možnosťami BI a BT.

Celkovo boli na začiatku na výber štyri možné skratky pre autá z bratislavských okresov, ktoré môžu nahradiť súčasnú "BL". Okrem vyššie spomenutých boli v hre aj BE a BD. 

Z tých si hlasujúci volili tú lepšiu v prvom kole. BD v ňom získalo 10 300 hlasov, do finále postúpilo BE  s 13 400 hlasmi. Medzi BI a BT môžu ľudia hlasovať do 22. októbra.

Skratka BL sa minie v priebehu budúceho roka a autá registrované v Bratislave budú následne musieť prejsť na jednu zo štvorice spomenutých. O tom, ktorá to bude necháva polícia rozhodnúť verejnosť prostredníctvom ankety na Facebooku. 

O zlepšení dopravnej situácie v Bratislave hovoril primátor Ivo Nesrovnal: 

Záložné skratky sú pripravené pre všetky krajské mestá. Banská Bystrica má po skratke BB pripravené BC a BK, Košice budú mať časom značky so skratkami KC a KI, Nitra prejde po NR na NI a NT, Prešov bude mať PV a PS, skratky pre Trenčín budú TC a TE, Trnava zas bude mať TA a TB a Žilina ZI a ZL. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.