Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2018, 19:54

Je otázne, či ide o tie zmenky, ktoré Kočner v máji zo súdu vybral, reaguje Markíza

  • Markíza zotrváva na svojom stanovisku, že zmenky neboli podpísané v roku 2000.
  • Bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko tvrdí, že v roku 2000 podpísal spolu štyri zmenky, pričom dve vystavil na Kočnera a dve na Štefana Ágha.
  • Originály zmeniek mal podnikateľ Kočner odovzdať do trezoru okresného súdu.

Televízia Markíza verí, že jej a rovnako aj orgánom činným v trestnom konaní bude umožnené preskúmať originály zmeniek, ktoré mal súdu odovzdať podnikateľ Marian Kočner. V reakcii na tento krok to uviedol mediálny zástupca televízie Peter Papanek.

"Ak nejaké zmenky Marian K. skutočne na súd teraz vrátil, je otázne, či vôbec ide o tie isté zmenky, ktoré v máji zo súdu vybral," povedal Papanek.

​Markíza podľa jeho slov zotrváva na svojom stanovisku, že zmenky neboli podpísané v roku 2000.

Bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko tvrdí, že v roku 2000 podpísal spolu štyri zmenky, pričom dve vystavil na Kočnera a dve na Štefana Ágha.

Pre tieto zmenky teraz na súdoch prebiehajú súdne pojednávania, v ktorých spoločnosť Mariana Kočnera žiada od Pavla Ruska a Markízy – Slovakia spolu viac ako 42 miliónov eur.

Originály zmeniek mal podnikateľ Kočner odovzdať do trezoru okresného súdu, informovala v pondelok televízia Joj.

Originály od neho požadovali orgány činné v trestnom konaní po tom, ako sa stal v tejto kauze obvinený spolu s Pavlom Ruskom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.