Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.10.2018, 11:20

Lajčák o prieskume: Výsledok ma nenechal ľahostajným. Ale do špinavej hry sa nechcem nechať zatiahnuť

Podľa najnovšieho prieskumu by minister Lajčák vyhral prvé kolo prezidentských volieb s náskokom.

Najnovší prieskum pred prezidentskými voľbami favorizuje Miroslava Lajčáka ako najhorúcejšieho kandidáta na najvyšší post. Minister zahraničia patrí k často skloňovaným menám možných kandidátov vládneho Smeru. 

On však dlhodobo možnosť, že by kandidoval vylučuje. Po tohtotýždňovom prieskume však pre HNonline priznal, že ním výsledky istým spôsobom zamávali.

"Taký prieskum vás nemôže nechať ľahostajným. Nečakal som také výsledky," priznal minister.

Do kandidatúry sa mu však stále nechce. "Nechce sa mi vstupovať do kampane, ktorá bude špinavá nečistá. Ja som si už vyskúšal špinavú kampaň voči mojej osobe. Viem, že mnohí sa už nevedia dočkať toho, ako hovoria, že som najhorší človek na svete," dodal Lajčák.

"Nepatrím do toho," myslí si. 

Na otázku, či je teda definitívne rozhodnutý povedal, že "iba blázon nemení rozhodnutia, keď sa zmenia okolnosti." Nevidí však, že by sa okolnosti zmenili. 

​"Je tam celý rad nadšencov, ktorí sa nevedia dočkať toho, ako zabojujú o toto kreslo," uzavrel minister s tým, že on sa chce venovať zahraničnej politike. 

Podľa prieskumu, ktorý zverejnila agentúra Focus 2. októbra, by prvé kolo prezidentských volieb vyhral práve minister Lajčák. Toho by volilo 26 percent voličov. Na druhom mieste skončil s veľkým odstupom predseda parlamentu Andrej Danko. Ten by získal 12,3 percenta hlasov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.