Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2018, 14:04

Manželka ho vinila, že sexuálne zneužíval syna. Teraz trestné stíhanie voči Polačekovi zastavili

Polaček, ktorý je nezávislým mestským a krajským poslancom, obvinenie od začiatku odmietal a označil ho za účelovú diskreditáciu jeho osoby.

Kandidát na primátora Košíc Jaroslav Polaček
Zdroj: Facebook/Košice Dnes

V kauze údajného sexuálneho zneužívania, ktorého sa mal dopustiť kandidát na košického primátora Jaroslav Polaček na svojom synovi, došlo k právoplatnému zastaveniu trestného stíhania s tým, že sa nestal skutok, pre ktorý bolo vedené.

Prokurátor Okresnej prokuratúry Košice I dňa 2. októbra zamietol sťažnosť Júlie P. proti augustovému uzneseniu policajného vyšetrovateľa o zastavení trestného stíhania vo veci. TASR to v piatok potvrdil hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

​"Prokurátor sťažnosť zamietol z dôvodu, že bola podaná neoprávnenou osobou. Podľa rozhodnutia prokurátora jedinou oprávnenou osobou na podanie sťažnosti bol ustanovený opatrovník a to Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. V tomto prípade totiž zákonní zástupcovia dieťaťa nemôžu vykonávať svoje práva a tak nie sú oprávnení podávať ani opravné prostriedky," konštatoval Filičko.

Rozhodnutie vyšetrovateľa v tejto veci je tak podľa jeho slov právoplatné.

Trestné oznámenie podala na Polačeka jeho manželka, s ktorou je v rozvodovom konaní, a ktorá mu podľa neho bráni napriek súdnym rozhodnutiam v jeho prospech, aby sa so štvorročným synom stretával. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu sexuálneho zneužívania 15. mája a po vyšetrovaní 22. augusta predložil prokurátorovi uznesenie o jeho zastavení.

Polaček, ktorý je nezávislým mestským a krajským poslancom, obvinenie od začiatku odmietal a označil ho za účelovú diskreditáciu jeho osoby. Novinárom ako dôkaz svojej neviny ukázal znalecký posudok z policajného vyšetrovania, ako aj výsledok testu z detektoru lži, ktorý začiatkom septembra podstúpil.

Podľa posudku znalkyne, ktorá vyšetrila jeho syna, "sa z psychologického hľadiska na maloletom neprejavujú žiadne stopy alebo následky po fyzickom, psychickom či sexuálnom násilí".

Pre kauzu Polačekovi stiahli podporu vo voľbách primátora hnutia OĽaNO, Sme rodina – Boris Kollár a strana Zmena zdola. Ostala mu podpora SaS, KDH, SMK, NOVA a OKS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.