Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 18:30

Ako prípad Kočner ovplyvní volebné preferencie? Politológ vysvetľuje, komu to najviac pomôže a ublíži

  • Šéf agentúry AKO Václav Hřích odpovedá, či prípad Kočner môže mať vplyv na volebné preferencie.
  • V rozhovore sa aj dozviete, či môže známosť s Kočnerom ublížiť niektorej z politických strán.
  • Prečo Miroslav Lajčák váha s kandidatúrou na prezidenta?
  • Kto má v Bratislave najväčšiu šancu stať sa primátorom?

Je otázne, ako s volebnými preferenciami zamáva prípad Mariána Kočnera, ktorý je vo väzbe a má prepojenie na obvinenú objednávateľu vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej Alenu Zsuzsovú.

Politológ a šéf agentúry AKO Václav Hřích v rozhovore v HNtelevízii tvrdí, že vyšetrovanie môže byť smerom k vláde pozitívne. "Su zaznamenané posuny v kauze a vyšetrovanie vedie štátny aparát, čo môže mať pozitívny dopad pre vládu," tvrdí Hřích. Upozorňuje aj na negatíva. "Opozícia stále ukazuje na vládnu garnitúru, že kvôli jej vládnutiu sa stala táto tragédia."

​Podľa politológa je otázne, či to už na ľudí nie je pretlak informácií a či už tej skepsy nie je priliš veľa. Tvrdí, že Kočner sa poznal skoro s každým, na druhej strane dávajú od neho politici ruky preč.

"Informácie o tom, že Kočner bol Ficov sused, alebo že sa stretol so súčasným lídrom opozície Richardom Sulíkom sú už staré. Kauza sasanka už bola dávno a keď si SaS mala vybrať za ňu daň, tak už si ju dávno vybrala," tvrdí Hřích. V rozhovore upozorňuje, že téma Kočner môže pomôcť nesystémovým stranám, najmä Kotlebovej ĽSNS. Hŕích sa v rozhovore ďalej venuje aj prezidentským voľbám a boju o primátora Bratislavy. 

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.