Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2018, 18:23

Fico v novom videu: Odohráva sa zápas o pravdu. Ideme bojovať za očistenie mena strany

  • Fico vo videu nereagoval na otázky po utorkovom brífingu na výrok, že sa ukázalo, že za vraždou nestojí talianska mafia prepojená na Úrad vlády.
  • Šéf Smeru opäť hovoril, že cieľom protestov bolo dosiahnuť štátny prevrat.
Šéf Smeru Robert Fico
Zdroj: Facebook Roberta Fica

Šéf Smeru Robert Fico dnes zverejnil nové video, v ktorom opätovne obviňoval opozíciu, novinárov či mimovládky z toho, že vytvárali obraz, že za vraždu Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej je zodpovedná práve jeho strana.

Fico vo videu tvrdí, že sa dnes odohráva zápas o odhalení pravdy a odkazuje, že Smer ide bojovať za očistenie mena strany. Fico opäť hovoril, že cieľom protestov bolo dosiahnuť štátny prevrat.

​"Obviňovanie Smeru bola jedna obyčajná lož. Ľudia boli zneužití s cieľom uskutočniť štátny prevrat. Obviňovanie strany, ktorá má najsilnejšiu podporu u ľudí, bolo od začiatku obrovským podvodom," hovorí Fico. Bývalý premiér pripomenul, že jeho vláda žiadala čo najrýchlejšie vyšetrenie vraždy a potrestania páchateľov.

Fico vo videu nereagoval na otázky po utorkovom brífingu na výrok, že sa ukázalo, že za vraždou nestojí talianska mafia prepojená na Úrad vlády. Odkiaľ tieto informácie mal Fico nepovedal, prokuratúra ani polícia však túto verziou doteraz nikdy neprezentovali. 

Ministerka vnútra dnes reagovala, že si nemyslí, že by mal Fico prístup k vyšetrovaciemu spisu. "To si nemyslím, ale presne sa musíte spýtať pána predsedu, odkiaľ tie informácie mal. Ja nemám žiadne informácie, čo sa týka spisu. Som len pravidelne informovaná o stave vyšetrovania, nie o procesnej stránke vyšetrovania. Skutočne poznám len tie informácie, ktoré podáva generálna prokuratúra oficiálne, pretože moje pôsobenie a moja pozícia nie je orgán činný v trestnom konaní," uviedla Saková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.