Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2018, 10:56 Aktualizované dňa 03.10.2018 o 13:39

Advokát Kušnírovcov o Kočnerovom prevoze: Je to znak profesionality

  • Roman Kvasnica má s Mariánom Kočnerom bohaté skúsenosti.
  • V roku 2013 na polícii totiž vypovedal svedok, ktorý tvrdil, že Marián Kočner sa o Kvasnicovi vyjadril, že mu nechá prejsť hlavou guľku.

Marián Kočner vymenil celu Justičného palácu za tú v Leopoldove. Advokát rodiny Kušnírovcov Roman Kvasnica toto gesto polície hodnotí pozitívne.

Kontroverzný biznismen bol včera nečakane eskortovaný do priestorov leopoldovskej väznice. Advokát Kvasnica, ktorý po vražde Jána Kuciaka zastupuje rodinu Martiny Kušnírovej krok polície chváli.

​„Nazval by som to znakom profesionálnosti. Nejaký názor by som na to mal, no nerád by som to bližšie komentoval,“ povedal Kvasnica pre HN. Dôvod, prečo Kočnera previezli, bližšie nešpecifikoval ani Úrad špeciálnej prokuratúry.

"Vzhľadom na súčasné procesné štádium trestného konania nebudeme poskytovať bližšie informácie o jednotlivých postupoch a úkonoch v trestnom konaní, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie. M. K. je väzobne stíhaný v trestnej veci týkajúcej sa zmeniek," píše sa v stanovisku.

Kvasnica má zároveň so samotným Kočnerom bohaté skúsenosti. V roku 2013 na polícii totiž vypovedal svedok, ktorý tvrdil, že Marián Kočner sa o Kvasnicovi vyjadril, že mu nechá prejsť hlavou guľku. „Myslel som si v tom čase, že tá moja obava je na mieste,“ zaspomínal advokát.

Exvyšetrovateľ Július Šáray podčiarkol, že o umiestnení zadržaného rozhoduje justičná stráž alebo riaditeľ väznice. „Ak sú pod zámkom ľudia, ktorí by si mohli medzi sebou odovzdávať informácie, tak sa potom robia opatrenia, aby boli rozdelení a nesedeli všetci v jednej ustanovizni,“ povedal pre HN Šáray.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.