Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2018, 00:00

Tkáč z J&T chce ukončiť nútenú správu Devína

Devín chce vymaniť z nútenej správy finančník Patrik Tkáč z J&T, ktorý tam žije.

Tkáč z J&T chce ukončiť nútenú správu Devína
Zdroj: Peter Mayer

Finančná situácia bratislavskej mestskej časti pod hradom Devín sa začala rúcať už v roku 1996 a od roku 2005 je dokonca v nútenej správe. Vyriešiť tento problém sa nečakane ponúkol spoluzakladateľ spoločnosti J&T Patrik Tkáč. Pomoc súkromnej osoby samospráve pritom rozhodne nie je štandardná. Stalo sa tak len raz pred tromi rokmi v obci Ladomirová v okrese Svidník. Obecný poslanec Jozef Žák vtedy tvrdil, že uhradil dlh obce vo výške 30-tisíc eur. Finančný audit však odhalil niečo úplne iné a zo záchrancu sa vykľul špekulant. V prípade Patrika Tkáča a mestskej časti Devín by tak skutočne išlo o precedens, čo HN potvrdilo aj ministerstvo financií, ktoré okrem prípadu Ladomirová žiadne ďalšie podobné situácie neeviduje.

Patrik Tkáč, ktorý priamo v Devíne žije, vraví, že by miestnym obyvateľom mohol pomôcť. Každý by mal podľa neho začať od seba, vo svojom okolí. „Na druhej strane verím, že nikto neočakáva, že dnes sám vyplatím dlh Devína vo výš

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.