Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2018, 18:00

Mnohí pochybovali, že zorganizujeme tak veľkú konferenciu mimo Bratislavy, hovorí šéf Globsecu

  • S prezidentom Globsecu Robertom Vassom sme sa v HNtelevízii rozprávali aj o tom, kto budú hlavné hviezdy konferencie Tatrasummit,
  • Ako by mala vyzerať hospodárska budúcnosť Európskej únie?
  • A ako sa podarilo slovenskej organizácii vytvoriť najvýznamnejšie podujatie svojho typu vo V4?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Z malého lokálneho podujatia sa vypracovali na najdôležitejšiu konferenciu v rámci Vyšehradskej štvorky. Ako sa im podarilo dať dokopy podujatie, na ktoré dnes prijímajú pozvanie najväčšie esá európskej politiky a podnikateľského sektora?

Aj o tom sme sa v HNtelevízii rozprávali s prezidentom slovenského think-tanku, ktorý stojí za organizáciou konferencií Globsec a Tatrasummit, Robertom Vassom.

Tento ročník je doteraz najsilnejší, čo sa týka európskej účasti, máme siedmich ministrov financií,“ vymenúva Vass najväčšie hviezdy podujatia. Okrem nich budú tento víkend na Štrbskom plese diskutovať aj eurokomisári Margaret Vestagerová a Maroš Šefčovič, či generálny tajomník OECD Angel Gurría.

O hlavnej téme Tatrasummitu, konkurencieschopnosti, budú okrem politikov hovoriť aj predstavitelia súkromného sektora. Exkluzívnym hosťom bude napríklad šéf EPH Daniel Křetínský. „Sme presvedčení, že keď hovoríme o konkurencieschopnosti európskeho hospodárstva, nedá sa to bez prítomnosti kapitánov priemyslu.“  

Vass v rozhovore priznáva, že presťahovanie Tatrasummitu do lokality mimo hlavného mesta sa spočiatku neobišlo bez obáv, či odľahlejšia destinácia neodradí zaneprázdnených hostí. Pripomenul však, že aj Svetové ekonomické fórum sa odohráva mimo hlavného mesta, vo švajčiarskom Davose.

Tiež vzniklo ako malá konferencia niekde v zasnežených horách a tiež nebolo jednoduché sa tam dostať,“ konštatuje Vass. „Chceme značku Tatrasummitu zviazať s Tatrami,“ dodáva.

V otázke, či chcú z konferencie spraviť slovenský Davos, je zatiaľ opatrný, pripúšťa však, že to nie je vylúčené.

Chceme sa rozvíjať a chceme hrať dôležitú úlohu v európskych a postupne aj globálnych veciach a rozvinúť aj Globsec, aj Tatrasummit, do platforiem, ktoré budú patriť k najvýznamnejším v Európe aj vo svete,“ uzavrel Vass.

Viac sa dozviete v rozhovore vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.