Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2018, 14:13

Kočner sa ozval z väzby. Tvrdí, že nie je krstným otcom dcéry obvinenej Aleny

  • V médiách sa objavili informácie, že Marian Kočner má byť krstným otcom dcéry Aleny Zsuzsovej.
  • Tá mala tiež pre kontroverzného podnikateľa tlmočiť. 
  • Kočner však v reakcii tieto informácie odmieta.

Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, ktorý je spájaný s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, reagoval z väzenia na možné prepojenie s Alenou Zsuzsovou, podozrivou z objednania popravy. 

V médiách sa objavili informácie, že Kočner má byť krstným otcom Zsuzsovej dcéry. Tá mala tiež pre kontroverzného podnikateľa tlmočiť. 

"Môj klient prehlasuje, že ako krstný otec je uvedený len na dvoch krstných listoch. Obe deti sú mužského pohlavia a dnes majú viac ako 30 rokov. Ďalej prehlasuje, že nikdy nevyužil tlmočnícke služby do talianskeho jazyka. Nikdy nezamestnával žiadnu tlmočníčku ani tlmočníka. Taktiež nikdy neobchodoval so žiadnymi talianskymi firmami. V meste Komárno bol len raz v živote a to pred rokom 1989," vyhlásil Kočnerov právny zástupca Martin Pohovej pre televíziu Joj, ktorá reakciu zverejnila na svojom webe

Kočner sa aktuálne nachádza vo vyšetrovacej väzbe kvôli podozreniu z falšovania zmeniek.

Vo väzbe je aj Zsuzsová, ktorú tam v nedeľu na návrh prokurátora poslal sudca Špecializovaného trestného súdu. Podozrivá je z objednávky vraždy Kuciaka, no predpokladá sa, že zadávateľom bola iná osoba. 

K možnosti, že zadávateľom bol Kočner, sa v pondelok na tlačovej konferencii vyjadril aj dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. 

"Zatiaľ neriešime pána Kočnera, riešime štyroch obvinených. Takéto otázky sú predčasné a pokiaľ je Kočner vo väzbe pre iné trestné činy, tak to my neriešime," vyhlásil.

Podobne sa vyjadril aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár: "Zatiaľ vám to nepoviem." 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.