Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2018, 11:35

Obvinili dozorcu, do väzenia mal chcieť pašovať kokaín

Obvinený 26-ročný muž mal ponúknuť jednému z odsúdených v košickej väznici, že mu za mesačný poplatok 2000 eur "prepašuje" kokaín.

Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR

Z prijímania úplatku a zneužitia právomoci verejného činiteľa obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Informovala o tom v utorok hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Obvinený 26-ročný muž mal ponúknuť jednému z odsúdených v košickej väznici, že mu za mesačný poplatok 2000 eur "prepašuje" kokaín a ďalšie veci, ktoré nie sú v ústave pre výkon väzby povolené. "Ďalšia suma by sa odvíjala od potrieb a požiadaviek odsúdeného," uviedla hovorkyňa.

S kontaktnou osobou svojho "klienta" sa obvinený stretol v Košiciach na parkovisku pred nákupným centrom, kde mal osobne prediskutovať ďalšie detaily a prevziať úplatok.

"Stretnutie prebehlo podľa plánu, avšak moment prekvapenia prišiel vo chvíli, keď si prevzal peniaze v hodnote 7000 eur a zadržali ho policajti Národnej kriminálnej agentúry," konštatovala Baloghová.

V prípade dokázania viny hrozí obvinenému ako verejnému činiteľovi za korupciu trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za zneužitie právomoci od dvoch do piatich rokov. Stíhaný je na slobode.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.