Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2018, 18:30

Fico naťahuje čas. Kto každý už prezidentskú kandidatúru za Smer vylúčil?

Hovorca strany potvrdil, že predsedníctvo zatiaľ o prezidentskom kandidátovi nerokovalo.

Fico naťahuje čas. Kto každý už prezidentskú kandidatúru za Smer vylúčil?
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Najsilnejšia vládna strana stále nepredstavila svojho prezidentského kandidáta. A to aj napriek tomu, že jej predseda Robert Fico od augusta viackrát zopakoval, že meno zverejnia do konca septembra.

„Predpokladám, že predsedníctvo budeme mať niekedy v prvej polovici septembra a tam prvýkrát budeme na úrovni politickej strany hovoriť o kandidátoch na prezidenta,“ povedal pred časom šéf Smeru-SD v rozhovore pre HN.

Smer následne zamestnala téma obedov zadarmo. Na spoločnej tlačovej besede s generálnym tajomníkom strany Viktorom Stromčekom a poslancom Erikom Tomášom šéf Smeru opäť vylúčil, že by už diskutovali o prezidentských kandidátoch. Nespresnil ani termín rokovania predsedníctva.

„Avizoval som, že v druhej polovici septembra s týmito iniciatívami prídeme. Dnes sa o prezidentovi nebude hovoriť,“ reagoval Fico na otázky novinárov.

Hovorca strany Ján Mažgút dnes pre HN povedal, že v septembri plánované predsedníctvo napokon nezasadalo, a teda prezidentský kandidát strany stále nie je známy. „Termín zasadnutia predsedníctva vopred verejne nekomunikujeme. Môžem však ubezpečiť, že Smer-SD predstaví svojho prezidentského kandidáta včas,“ povedal Mažgút.

Fico potvrdil, že v strane sa hovorí o troch menách. Bližšie ich však zatiaľ nešpecifikoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.