Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2018, 18:00

"Možnosť meniť veci je len cez najvyššiu politiku." Drucker nevylúčil návrat

  • V tretej Ficovej vláde prešiel z pošty na rezort zdravotníctva, kde rozbehol viaceré projekty. 
  • Kvôli vládnej kríze sa však nedobrovoľne stal ministrom vnútra. 
  • Tomáš Drucker hovorí, ako sa mu pracovalo na zdravotníctve a či mal voľné ruky.
  • V rozhovore rovnako priznáva, že ak by nevzal post ministra vnútra, padla by vláda. 
  • V rozhovore pre HNtelevíziu hovoril aj o okolnostiach jeho odchodu z ministerstva ako aj o svojich plánoch do budúcnosti.
  • Plánuje návrat do politiky?

Patril k najvýraznejším ministrom v tretej vláde Roberta Fica. Po krátkom pôsobení na ministerstve vnútra sa však stiahol. Aké sú jeho plány a ako vníma situáciu na svojom domovskom rezorte? Aj o tom sme sa rozprávali s exministrom zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera. 

"Mal som to rád a mám rád takú prácu. Ja na to spomínam veľmi príjemne," hovorí o svojom pôsobení v ministerskej stoličke. So svojim pôsobením v rezorte zdravotníctva je spokojný a otvorene dodáva, že tu cítil potrebnú slobodu. 

"Nikto mi do riadenia nevstupoval, mal som úplne voľnú ruku na voľbu štátnych zamestnancov. To isté platilo pri šéfovi zdravotnej poisťovne, šéfovi úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou."

Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej však zasadol na stoličku ministra vnútra. Tu vydržal len pár týždňov a následne podal demisiu. Drucker dnes priznáva, že v tejto pozícii sa necítil príjemne od úplného začiatku. "Ja som tú pozíciu nechcel," priznáva. 

"Od bývalého ale aj súčasného premiéra mi bolo jasne povedané, že nie je veľa možností. Povedali, buď bude vláda a ty v nej budeš nateraz minister vnútra, alebo vláda nebude," hovorí o tom období. "Už v tom čase som vedel, že to nie je pre mňa dobrá pozícia," dodáva. 

Tomáš Drucker v rozhovore pre HNtelevíziu hovoril aj o okolnostiach jeho odchodu z ministerstva ako aj o svojich plánoch do budúcnosti. Plánuje návrat do politiky?

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.