Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2018, 11:00 Aktualizované dňa 01.10.2018 o 13:11

Objednávateľ zaplatil za Kuciakovu vraždu 70-tisíc eur. Zverejnili ďalšie podrobnosti

  • Generálny prokurátor, policajný prezident a prokurátor špeciálnej prokuratúry informovali o podrobnostiach v posune vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
  • Objednávka vraždy Kuciaka stála 70-tisíc eur - 50-tisíc v hotovosti a 20-tisíc ako odpustenie dlhu.
  • Kušnírová bola náhodnou obeťou.
  • Polícia zatiaľ vražednú zbraň nemá.
  • Štvrtková policajná akcia v Kolárove prebiehala pod názvom News.

Pri minulotýždňovom zadržaní potenciálnych páchateľov vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bolo zaistených 570 stôp a objednávateľka mala za čin zaplatiť minimálne 70-tisíc eur.

O detailoch vyšetrovania dnes na tlačovke informoval šéf Generálnej prokuratúry Jaromír Čižnár spolu s policajným prezidentom Milanom Lučanským a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Dôkazy, ktoré sú, sú podľa môjho názoru veľmi silné a je veľký predpoklad, že sa tato kauza dotiahne do konca,“ prognózoval na úvod šéf prokuratúry.

Pištole s tlmičom, autá, ale aj mobily

Minulý štvrtok a piatok elitní kukláči NAKA v Kolárove a Komárne zadržali potenciálnych páchateľov. Počas série razií zaistili 570 stôp, medzi ktorými boli napríklad zbrane s tlmičmi, simkarty, tri motorové vozidlá či mobil, ktorý mal byť použitý v súvislosti s vraždou.

"Na tomto prípade pracujú top policajti a vyšetrovatelia," hovorí Branislav Zurian, šéf Národnej protizločineckej jednotky NAKA. Masívnej akcie sa zúčastnilo spolu 150 policajtov.

Vražda za 70-tisíc

Len včera banskobystrický špecializovaný súd odklepol väzbu štyrom obvineným osobám. „Bolo vznesené obvinenie štyrom osobám pre spáchanie tohto skutku. Obvinenie bolo vznesené na základe dôkazov, ktoré polícia získala na základe sedemmesačného enormného úsilia,“ povedal jeden z dozorových prokurátorov z Úradu špeciálnej prokuratúry.

​Podľa informácií účastníkov tlačovky bola objednávateľkou Alena Zsuzsová, strelcom bol expolicajt Tomáš Szabo, šoférom jeho bratranec Miroslav Marček a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó.

Na tlačovke zaznela aj konkrétna suma, ktorá mala byť zaplatená za samotnú objednávku vraždy.

„Objednávka bola za sumu 50-tisíc eur v hotovosti plus ďalších 20-tisíc bolo odpustenie dlhu, objednávateľ zaplatil minimálne 70-tisíc eur za vykonanie vraždy,“ informoval prokurátor špeciálnej prokuratúry. Vraždou mal byť splatený 20-tisícový dlh Zoltána A. voči objednávateľke.

Objednávateľka je aj bývalá tlmočníčka Mariana Kočnera, ktorý v súčasnosti sedí v base za kauzu okolo vratiek voči televízii Markíza.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.