Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2018, 00:00

Regulátor opäť ustúpil teplárom

Po drahých emisných povolenkách sa pod vyššiu cenu tepla tentoraz podpísal zemný plyn. Kvôli jeho mimoriadnej cene povolil zvýšiť výrobcom ceny.

Regulátor opäť ustúpil teplárom
Zdroj: Dreamstime

Vykurovacia sezóna sa začala. Náhle ochladenie počasia spôsobilo, že mnoho domácností začalo zapínať bojlery, odvzdušňovať a zobúdzať sa pri hrejúcich radiátoroch. Za pohodlie si však priplatíme viac ako vlani. Kým prvé zdražovanie kvôli rekordným cenám emisných povoleniek odsúhlasil regulačný úrad teplárňam už začiatkom septembra, ani nie o mesiac neskôr povolil zvýšenie cien aj z dôvodu drahšieho plynu. Ten od začiatku roka zdražel takmer o polovicu. Nový prepočet bude platiť od januára 2019.


V praxi to znamená, že pri výpočte maximálnej ceny tepla a vstupných nákladov u výrobcov, ktorí teplo vyrábajú zo zemného plynu, regulátor zohľadní čoraz drahšiu ce

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.