Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2018, 17:56

NAKA ju obvinila z objednávky vraždy Kuciaka. Kto je Alena Zs.?

Ak by bola 44-ročná žena z Komárna usvedčená, hrozí jej doživotie.

NAKA pod dozorom prokurátora obvinila Alenu Zs. z toho, že zadala objednávku na vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej trom obvineným z jej vykonania – Tomášovi Sz., Miroslavovi M. a Zoltánovi A.

O všetkých štyroch rozhoduje Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici, či ich zoberie do väzby.

Alena Zs. mohla pôsobiť ako sprostredkovateľka, ktorá pracovala pre osobu na úplnom vrchole celej objednávky. Nemusela byť teda na vrchole pyramídy celej prípravy vraždy.

Ak by bola 44-ročná žena z Komárna usvedčená, hrozí jej doživotie. Kým v prípade vykonávateľov vraždy by mohli orgány činné v trestnom konaní uvažovať o ústupkoch, ak by svedčili o objednávateľovi, v prípade objednávateľov sú totiž podobné úľavy nemožné.

Alena Z. pôsobila ako tlmočníčka taliančiny, ktorá spolupracovala aj s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom.

Podľa TV Markíza ju susedia videli prevážať sa na drahých autách, no nevedeli presne povedať, čím sa obvinená živí.

Zároveň v obchodnom registri figurovala vo viacerých firmách s rôznymi Talianmi. Podľa informácií, ktoré zverejnil Denník N, je Alena Z. bývalou partnerkou komárňanského podnikateľa Mariána Markoviča, ktorého prezývajú Ampulka.

Ten vystupuje aj vo videách rómskych muzikantov, ktorí si hovoria Maco Mamuko. Prezentujú ho ako mafiána a krstného otca. O každej osobe rozhodoval súd zvlášť

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.