Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2018, 14:31

Objednala Alena Zs. vraždu? Najbližšie hodiny by to mohli ukázať, tvrdí Mišíková

Bývalá prokurátorka Eva Mišíková ďalej uviedla, že dôveruje vyšetrovaciemu tímu a prokurátorom, ktorí dozorujú prípad vraždy.

Najbližšie hodiny by mohli ukázať, či Alena Zs., obvinená v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, bola objednávateľkou dvojnásobnej úkladnej vraždy.

V diskusii TV Markíza Na telo to pripustila bývalá prokurátorka Eva Mišíková.

Advokát rodiny Jána Kuciaka Daniel Lipšic pripomenul, že Alena Zs. je obvinená za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva.

Účastníctvo sa podľa neho môže chápať ako objednávateľ, návod, či iná pomoc. Lipšic sa prikláňa k verzii, že vrahovia nepoznajú identitu objednávateľa.

Prokurátor podľa Lipšica potvrdil, že v hre sú dve verzie motívu vraždy, teda aj dvaja objednávatelia.

Mišíková v diskusii TV Markíza Na telo uviedla, že dôveruje vyšetrovaciemu tímu a prokurátorom, ktorí dozorujú prípad vraždy. Je presvedčená, že vykonávatelia vedeli, kto má byť obeťou vraždy. Lipšic aj Mišíková sa zhodli, že zverejnenie identikitu bola taktika polície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.