Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 16:09

Odkaz organizátora pochodov Šeligu Ficovi: Neprijali sme zahraničné peniaze a neplatí nás Soros

  • S organizátorom pochodov Za slušné Slovensko Jurajom Šeligom sme sa v HNtelevízii rozprávali o budúcnosti samotnej iniciatívy, ale aj o vražde Jána Kuciaka.
  • Má protest zmysel aj po zadržaní podozrivých z vraždy Kuciaka a Kušnírovej?
  • A čo si myslí o rétorike Roberta Fica, ktorý spájal financovanie pochodov s americkým finančníkom Georgeom Sorosom?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Protestný pochod s cieľovou rovinkou pred bránami parlamentu sa uskutoční len deň po policajnej razii v Kolárove, kde elitní policajti zadržali osem podozrivých v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. „Vítame akýkoľvek posun vo vyšetrovaní vraždy Jána a Martiny Verím, že polícia týmto ranným zásahom zadržala naozaj páchateľov tejto vraždy. To je veľká vec a treba to na rovinu povedať,“ okomentoval v HNtelevízii aktuálnu situáciu koordinátor akcie Juraj Šeliga.

Hlavným argumentom zorganizovania piatkovej akcie bolo práve nevyšetrenie brutálnej vraždy ani po siedmych mesiacoch. Včerajšok však posunul vyšetrovanie výrazne vpred, časť verejnosti sa teda domnievala, že bude pochod zrušený.

„Dobre vieme, že od zadržania po moment, keď je tento človek právoplatne odsúdený a posadený za mreže, je ešte dlhá cesta. A druhá vec, je úplne kľúčové vypátrať objednávateľa. To rozhoduje o charaktere štátu,“ tvrdí Šeliga.

Samotný organizátor odpovedal aj na otázku, čo si myslí o nedávnej kritickej rétorike expremiéra Roberta Fica, ktorý spájal financovanie pochodov s americkým finančníkom Georgeom Sorosom.

„Slovensko nie je ostrov, a toto sa deje všade okolo nás. V Poľsku je určitý nacionalistický tlak a v Maďarsku sa táto téma artikuluje tiež úplne otvorene. My sme neprijali žiadne zahraničné peniaze a vonkoncom nás neplatí pán Soros,“ povedal v HNtelevízii Šeliga.

Dnešný protestný pochod Za slušné Slovensko odštartuje na bratislavskom námestí SNP s konečnou stanicou pred Národnou radou, kde vystúpia známe osobnosti ako napríklad Zuzana Petková z nadácie Zastavme korupciu. Taktiež spevák Juraj Benetin z kapely Korben Dallas už tradične zaspieva slovenskú hymnu.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.