Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 00:00

Bránik: Ak sa to podarilo, ide o najnižšiu úroveň. Vrah nemusí vedieť, kto si to objednal

  • V mimoriadnom štúdiu HNtelevízie k zadržaniu podozrivých z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sme sa rozprávali s analytikom Radovanom Bránikom.
  • Prečo k zásahu došlo práve včera ráno?
  • A prečo podozriví zostali na Slovensku a neodišli do zahraničia?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

"Žiadna takáto vražda sa nikdy nerealizuje v osamelosti. Taká tá teória, že toto všetko dokáže jeden človek, ktorý má vlastný motív, vlastné zabezpečenie a podobne, je naivná."

​V mimoriadnom štúdiu HNtelevízie k zadržaniu podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej to vyhlásil analytik Radovan Bránik.

​​"Zverejnenie identikitu mohlo byť veľmi slušnou stratégiou vyšetrovateľov," hovorí Bránik. Myslí si, že mohlo ísť o dezinformáciu, ktorá mala upokojiť podozrivých. "Zrejme to napomohlo získať bezpečnostným zložkám dôležitý moment prekvapenia," doplnil.

"Ak sa to podarilo, tak sa podarilo nájsť tú najnižšiu úroveň, ten najnižší level, to znamená niekoho, kto vykonával a vôbec nemusí mať vedomosť o tom, kto si túto vraždu objednával a zvyčajne to tak býva. Predpokladám, že tomu bolo aj v tomto prípade tak," upozornil Bránik.

​Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.