Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2018, 00:00

Prosby firiem zabrali. Kažimír im ustúpil

Od apríla budúceho roku sa budú môcť napojiť na eKasu podnikatelia dobrovoľne. Povinné to bude pre všetkých od júla.

Prosby firiem zabrali. Kažimír im ustúpil
Zdroj: TASR

Štyri mesiace. Toľko času mali mať hotely, reštaurácie či čerpacie stanice na to, aby sa pripravili na nový pokladničný systém z dielne Finančnej správy – eKasa. Ministerstvo financií však po vlne protestov podnikateľom v oblasti ubytovacích a stravovacích služieb ustúpilo a v zákone, ktorý včera vláda schválila, je termín zavedenia nakoniec pre všetky odvetvia rovnaký.


Pár mesiacov na prípravu
Pôvodne mali systém začať používať najprv hotely a reštaurácie, a to preto, že patria k rizikovým odvetviam, čo sa týka daňových únikov. Skorší termín mal však platiť aj pre čerpacie stanice, ktoré sa proti tomuto rozhodnutiu ostro postavili, keďže ho považovali za diskrimináciu podľa nejasných pravidiel. „To mohlo, podľa nášho názoru, znamenať výrazné zvýšenie nákladov, pričom mnohokrát pôvodne navrhované vyčlenené skupiny podnikateľov mohli poskytovať rovnaké tovary a služby ako tí, ktorí v tomto pôvodne navrhovanom znení uvedení neboli,“ uviedla výkonná riaditeľka Slovenskej asociácie petrolejárskeho priemyslu a obchodu Zuzana Oprchalová.


Podnikatelia totiž poukazovali aj na ďalší fakt, že ešte dnes nie je zákon definitívne schválený a keďže sa jeho znenie ešte môže meniť, nemôžu pristúpiť na realizovanie technických riešení. „Pr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.