Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2018, 00:00

Búrky zasiahli najviac stredné Slovensko

Vyčíňanie prírodného živlu zasiahlo hlavne domácnosti na strednom Slovensku.

Búrky zasiahli najviac stredné Slovensko
Zdroj: TASR

Prvý jesenný deň so sebou priniesol aj prvé zásadné vyčíňanie prírodných živlov v sezóne. Orkán Fabienne, ktorý sa k nám prihnal v noci z nedele na pondelok zo západu Európy, odstavil od elektriny približne 34-tisíc slovenských domácností. Najvážnejšie škody napáchal na strednom Slovensku, kde okrem elektrikárov museli zasahovať aj hasiči. Klimatológovia upozorňujú, že ak štát nepritvrdí v boji proti klimatickým zmenám, podobné úkazy sa budú objavovať čoraz častejšie.


Búrlivý víkend
Popri tom, ako nás v sobotu doobeda začala pripravovať na daždivú jesennú sezónu búrka Elena, sa do strednej Európy pomaly blížila jej omnoho agresívnejšia nasledovníčka – veterná smršť Fabienne. Tá dosiahla s rýchlosťou vetra nad 118 kilometrov za hodinu silu orkánu. Od elektriny v noci z nedele na pondelok odstavila až 34-tisíc domácností, popadané stromy spôsobili komplikácie v doprave a

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.