Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2018, 18:20

Saková v Berlíne vysvetľovala únos Vietnamca. Ubezpečovala, že vyšetrovanie pokračuje

Obe krajiny podľa Sakovej tento prípad nevnímajú ako problém nemecko-slovenský, ale ako problém nemecko-vietnamský a slovensko-vietnamský.

Saková v Berlíne vysvetľovala únos Vietnamca. Ubezpečovala, že vyšetrovanie pokračuje
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Vyšetrovanie v prípade únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha z Nemecka do Vietnamu pokračuje. Ministerstvo vnútra SR poskytuje plnú súčinnosť.

Informovala o tom ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) po pondelkovom stretnutí so svojím nemeckým kolegom Horstom Seehofferom v Berlíne. 

"V rámci údajného únosu sa najmä spolkový nemecký minister vnútra dožadoval informácií, ktoré kroky slovenská strana podnikla," uviedla Saková s tým, že naďalej poskytujú plnú súčinnosť pri vyšetrovaní a umožnili nemeckému vyšetrovateľovi účasť na všetkých výsluchoch, ktoré slovenská strana v prípade podnikla a podnikne. 

Obe krajiny podľa Sakovej tento prípad nevnímajú ako problém nemecko-slovenský, ale ako problém nemecko-vietnamský a slovensko-vietnamský.

Saková uviedla, že nemecký minister jasne deklaroval, že "je aj z nemeckej strany veľký záujem vniesť svetlo do tohto celého prípadu."

Prípad únosu vietnamského občana sa naďalej vyšetruje, figuruje v ňom aj Slovensko. Počas únosu vietnamského občana totiž mohol byť zneužitý slovenský vládny špeciál.

Rezort uviedol, že pri vyšetrovaní kauzy poskytujú maximálnu súčinnosť a odovzdali všetky požadované dokumenty.

V súvislosti s prípadom doteraz ministerka zbavila mlčania 44 osôb. Saková diskutovala o únose minulý mesiac okrem nemeckého ministra vnútra aj s nemeckým veľvyslancom na Slovensku Joachimom Bleickerom.

Okrem kauzy únosu vietnamského občana sa témy rozhovoru dotkli aj migračnej krízy a spolupráce v tejto problematike či vzájomnej policajnej spolupráce.

Na stretnutí sa zúčastnili aj prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský a riaditeľ národnej protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.