Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2018, 14:52

Pre Rázsochy čelí štát žalobe za viac ako 19 miliónov

Právne zastupovanie v súdnom spore bude štát stáť 469 368 eur.

Pre Rázsochy čelí štát žalobe za viac ako 19 miliónov
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Spoločnosť Skelet Bratislava sa chce súdiť so štátom o 19 557 033,68 eura. Dôvodom má byť náhrada ušlého zisku. Právne zastupovanie v súdnom spore bude štát stáť 469 368 eur. Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

"Skelet Bratislava, a. s, je subjekt, na ktorý prešli práva a záväzky z dodávky stavby Fakultná nemocnica s poliklinikou – I. stavba, Bratislava – Rázsochy, a žaluje Univerzitnú nemocnicu Bratislava, Ministerstvo zdravotníctva SR, Nemocnicu Rázsochy a Slovenskú republiku o náhradu ušlého zisku," priblížila Eliášová.

Hoci sa zákon o verejnom obstarávaní nevzťahuje na výber poskytovania právneho zastupovania v súdnom spore, MZ SR podľa slov Eliášovej "aj napriek tomu vykonalo interný prieskum trhu a vybralo poskytovateľa služieb s najnižšou predloženou hodinovou sadzbou".

Ministerstvo oslovilo spoločnosti, ktoré s ním v minulosti spolupracovali. Právne zastupovanie napokon získala právnická firma Ružička Csekes.

Pozrite si aj rozhovor s exministrom zdravotníctva Rudolfom Zajacom z mája 2018, v ktorom sa hovorilo aj o Rázsochách:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.