Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Predseda Smeru Robert Fico sa po dlhej dobe zúčastnil politickej diskusie s oponentom z opozície. O priebehu duelu Fica so šéfom SaS Richardom Sulíkom sme sa zhovárali s politológom Grigorijom Mesežnikovom.

​Fico sa podľa neho dnešnej diskusie zúčastnil aj kvôli tomu, že už nie je premiérom a tým pádom potrebuje viac mediálneho priestoru. Z pohľadu šéfa Smeru sa podľa neho ukázalo, že práve Fico bude ten, ktorý bude viesť Smer aj naďalej. 

"Čakal som, že to bude viac konfrontačné," priznal o priebehu diskusie Mesežnikov. Podľa neho diskusia veľmi nevybočila z akého si normálu na Slovensku, čoho dôvodom je aj to, že obaja aktéri sú vyprofilovaní politici. 

"Sulík je makroekonóm, Fico je len politický administrátor," zhodnotil ich argumentáciu politológ, podľa ktorého bol Sulík zrozumiteľnejší. 

Mesežnikova sme sa pýtali aj na to, prečo sa Fico rozhodol nespomínať Sorosa, ako robil v predchádzajúcich mesiacoch. "Uvidíme, ako to bude ďalej," skonštatoval. 

Celé hodnotenie dnešnej diskusie, aj to prečo Fico nevytiahol Sorosa, si pozrite vo videu. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.