Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 18:34

Kažimír reagoval na koniec Imreczeho: Jeho rozhodnutiu rozumiem

O jeho rozhodnutí chce minister financií s Imreczem hovoriť aj osobne.

Minister financií Peter Kažimír prijal informáciu o rozhodnutí prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho rezignovať na svoju funkciu.

"Jeho rozhodnutie akceptujem, rozumiem mu a chcem mu touto cestou poďakovať za jeho prácu," uviedol v reakcii Kažimír, ktorý je momentálne na pracovnej návšteve v Berlíne.

​O jeho rozhodnutí chce s Imreczem hovoriť aj osobne. "Vždy mi záležalo na tom, aby bola finančná správa profesionálna a politicky nezávislá, to je pre mňa kľúčové," dodal šéf rezortu financií.

Prezident finančnej správy František Imrecze v stredu oznámil, že odíde zo svojej funkcie. Stalo sa tak na rokovaní finančného výboru, kde vysvetľoval kauzu colných podvodov s čínskym tovarom, na ktorý upozornil Úrad pre boj s podvodmi (OLAF).

Šéf finančnej správy František Imrecze dnes odstúpil z funkcie šéfa Finančnej správy.

"Ja som sa stal politickým terčom hochštaplerskej politiky SaS. Nemienim to dovoliť a nechcem inštitúciu týmto zaťažovať. Nemienim sa podieľať na politickom cirkuse a preto som sa rozhodol rezignovať na funkciu," vyhlásil Imrecze na záver zasadnutia parlamentného výboru pre financie a rozpočet, kam prišiel informovať poslancov ohľadne správy OLAF o colných podvodoch na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.