Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 10:32 Aktualizované dňa 19.09.2018 o 12:45

Na Lešti mal nehodu americký tank, traja vojaci USA sa zranili

Nehoda amerického tanku Abrams sa stala na najväčšom vojenskom cvičení na Slovensku v tomto roku.

Na Lešti mal nehodu americký tank, traja vojaci USA sa zranili
Zdroj: Flickr/Mark Holloway

Traja americkí vojaci sa dnes zranili pri nehode tanku na vojenskom cvičení na Slovensku. Informovala o tomhovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Dvaja vojaci utrpeli ťažké zranenia, tretí sa zranil ľahko. Všetci boli prevezení do nemocnice. Medzi zranenými je jedna žena. Podrobnosti hovorkyňa ministerstva aj z dôvodu vyšetrovania nehody neuviedla.

Pozrite si aj ukážku zo zásahu elitných slovenských vojakov z 5. pluku špeciálneho určenia:

Rovnako reagovalo aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR. "Záchranári bližšie informácie po dohode s ministerstvom obrany k prípadu neposkytujú," uviedla pre TASR Alena Krčová, hovorkyňa OSZZS SR.

K nehode sa vyjadrili leteckí záchranári. Do výcvikového centra Lešť leteli na pomoc dva vrtuľníky zo stredísk Banská Bystrica a Nitra.

"Banskobystrická posádka bola vyslaná k zranenému mužovi s devastačným poranením dolnej končatiny. Druhá posádka pomáhala zranenej žene s polytraumou. Oboch zranených po prílete prevzali do svojej starostlivosti lekári leteckých záchranárov.

Na mieste im poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a transportovali do nemocnice v Banskej Bystrici, kde ich odovzdali v stabilizovanom stave," konštatovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Nehoda amerického tanku Abrams sa stala na najväčšom vojenskom cvičení na Slovensku v tomto roku, ktoré sa pod názvom Slovak Shield 2018 koná na niekoľkých miestach v krajine.

Okrem amerických vojakov sa cvičenia zúčastňujú aj príslušníci armád krajín Vyšehradskej štvorky, vrátane 1500 slovenských vojakov. Cieľom cvičenia je príprava na bezpečnostné hrozby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.