Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 10:23 Aktualizované dňa 19.09.2018 o 13:04

Spustili predaj lístkov na hokejové majstrovstvá sveta, web Ticketportalu padol

Predaj spustili o 9.19 v predajnom stánku spoločnosti Ticketportal v OC Centrál.

Dnes spustili predaj vstupeniek na majstrovstá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa budú konať v roku 2019 na Slovensku, no web spoločnosti Ticketportal padol, aktuálne je už opäť dostupný.

Spoločnosť Ticketportal zvolal k téme mimoriadnu tlačovú konferenciu na ktorej informovať o problémoch, ktoré sprevádzali ranné spustenie predaja, o ich vyriešení a o príčinách zdržania najmä zákazníkov na kamenných predajniach.

Predaj spustili o 9.19 v predajnom stánku spoločnosti Ticketportal v OC Centrál.

Prvú vstupenku si zakúpil slovenský brankár Ján Laco, držiteľ striebornej medaily z MS 2012.

V bratislavskom obchodnom centre stáli fanúšikovia v rade už o pol siedmej ráno, ten prvý však nemal vstupenky v ruke ani o pol jedenástej, teda vyše hodinu po spustení predaja so symbolickým termínom 9.19 h.

"Systém funguje, ale nejdú nám tlačiť lístky. Problém sa snažíme riešiť," uviedla marketingová manažérka spoločnosti Ticketportal Stanislava Šebeňová. Neskôr sa už tlač rozbehla, ale spadol systém.

Ešte väčšie problémy mali fanúšikovia, ktorí sa rozhodli kúpiť si vstupenky online na internete.

Väčšina najdychtivejších sa viac ako hodinu vytrápila za obrazovkami a napriek tomu niektorí z nich vyšli naprázdno, lebo medzitým začal systém fungovať, ale najžiadanejšie balíčky neboli dostupné.

"Veľmi nás teší obrovský záujem fanúšikov o vstupenky na šampionát. Ten niekoľkonásobne presiahol záujem počas majstrovstiev sveta v roku 2011. Zvolili sme najskúsenejšieho partnera na poli predaja vstupeniek – spoločnosť Ticketportal. Tá má s predajom vstupeniek na také veľké podujatie najväčšie skúsenosti, keď zabezpečovala predaj aj pre šampionáty v roku 2011 a 2015. Mrzia nás technické problémy, ktoré sprevádzali začiatok predaja. Boli sme ubezpečovaní od nášho partnera, že systém bude fungovať bezchybne. Nestalo sa tak, ale sme radi, že Ticketportal situáciu promptne riešil," konštatoval prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.