Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 07:47

S kvalitou škôl sú najspokojnejší v Dubline. Bratislava sa ocitla na chvoste

Eurostat porovnával názory rodičov na kvalitu škôl v 28 hlavných mestách EÚ a troch ďalších európskych metropolách.

Škola
Zdroj: Evita magazín

V metropolách štátov Európskej únie sú rodičia školákov najspokojnejší s kvalitou vzdelávacích zariadení v írskom Dubline.

V HNtelevízii si pozrite aj archívny rozhovor o slovenskom školstve:

​Vyplýva to z údajov európskeho štatistického úradu Eurostat, podľa ktorých je naopak najhoršia situácia v bulharskej Sofii.

Do prvej desiatky z 28 porovnávaných hlavných miest EÚ a troch ďalších európskych metropol sa dostala aj Praha.

V írskom hlavnom meste je s úrovňou škôl spokojných 83 percent rodičov. Druhá priečka patrí Oslu (80 percent), ktoré bolo spolu s Reykjavíkom a Ankarou zaradených do prieskumu z neúnijných metropol.

O tretie miesto sa delia Helsinki, Nikózia a Ľubľana, ktorá je so 79 percentami najlepšia z metropol postkomunistických krajín.

Ďalšie dve pozície patria Luxemburgu a Reykjavíku, za ktorými nasleduje českej hlavné mesto. V Prahe sú podľa štúdie čerpajúci z údajov z roku 2015 tri štvrtiny spokojných rodičov rovnako ako v Amsterdame.

Bratislava skončila v poslednej tretine krajín s 55 percentami. Hneď za Madridom a Rímom, kde je spokojných rodičov presne polovica, rebríček uzatvárajú Bukurešť so 48 a Sofia sa 47 percentami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.