Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 00:00

Oprava trasy do Karlovky má výrazné meškanie. Problémom môže byť súťaž

Oprava električkovej trasy do Karlovej Vsi mešká. Mesto sa zaseklo pri vyhodnocovaní súťaže, situáciu rieši aj Úrad pre verejné obstarávanie.

Oprava trasy do Karlovky má výrazné meškanie. Problémom môže byť súťaž
Zdroj: Marek Kmeť

Kým Bratislava predstavuje vízie nových električkových tratí, tie existujúce stále chátrajú. Mesto pritom rekonštrukcie plánuje roky. Začať sa malo s Karloveskou radiálou vo februári toho roka, magistrát však stále nenašiel zhotoviteľa. Obálky s ponukami uchádzačov o rekonštrukciu pritom na magistráte otvárali už vo februári, no doteraz ich nevyhodnotili. Bežne pritom proces nezvykne trvať dlhšie ako dva mesiace. Podľa informácií HN mesto bojuje s početnými námietkami uchádzačov, ktoré momentálne vyhodnocuje Úrad pre verejné obstarávanie.

Stále bez termínov
Prerábka zhruba sedemkilometrovej trate za 55 miliónov eur stále čaká na svojho zhotoviteľa. Práce na Karloveskej radiále mali byť pritom už viac ako polroka v plnom prúde. V reakcii na otázky HN primátor Ivo Nesrovnal v auguste len zopakoval, že ponuky uchádzačov stále vyhodnocujú. O dôvody prieťahov sa HN zaujímali aj teraz, mesto však do uzávierky neodpovedalo. Posledným krokom, ktoré magistrát spravil k rekonštrukcii električkovej radiály, bolo to, že v lete predĺžil lehotu viazanosti ponúk uchádzačov až do 31.

októbra. Tí sa totiž sťažovali na nejasné podklady, neférové požiadavky či technické nepresnosti už počas súťaže. V prípade, že Úrad pre verejné obstarávanie námietky uzná, môže sa začiatok opráv na Karloveskej radiále ešte viac posunúť. Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová neočakáva, že by sa začalo pracovať skôr ako o rok na jar

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.