Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2018, 19:29 Aktualizované dňa 16.09.2018 o 20:46

Gabriela Drobová prekvapila. Ohlásila kandidatúru na prezidentku

Známa dramaturgička veľkých televíznych šou vo videu na sociálnej sieti ohlásila kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky.

Gabriela Drobová
Zdroj: Facebook

Známa dramaturgička veľkých televíznych šou prekvapila. Na sociálnej sieti zverejnila informáciu, že bude kandidovať v prezidentských voľbách.

"Teraz vám poviem niečo, čo od mňa nikto nečaká. Rozhodla som sa, že idem s kožou na trh a pokúsim sa o kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky," hovorí bývalá manželka bratislavského župana Juraja Drobu vo videu na Facebooku.

"V tejto chvíli netuším, čo sa na tejto ceste udeje a aký bude výsledok. Možno je mojou úlohou zmobilizovať mladých ľudí, ktorí politiku doteraz neriešili. Možno mám vyprovokovať niekoho oveľa lepšieho ako som ja, aby sa o tento post uchádzal...nechajme sa prekvapiť, čo prinesú najbližšie dni," doplnila Drobová.

Drobová uviedla, že má vzdelanie, skúsenosti a energiu na to, aby sa pustila do najväčšieho poslania v jej živote.

"S kamarátmi som kritizovala všetko, čo sa deje vo verejnej sfére, ale nikto z nás nič neurobil, ja som sa rozhodla ísť s kožou na trh a pokúsim sa o kandidatúru na post prezidenta SR," skonštatovala. Sama však priznáva, že v tejto chvíli netuší, čo sa ešte udeje a aký bude výsledok. "Možno je mojou úlohou zmobilizovať mladých ľudí, ktorí politiku doteraz neriešili. Možno mám vyprovokovať niekoho oveľa lepšieho ako som ja, aby sa o tento post uchádzal," podotkla.

Do boja o prezidentský palác sa už chce zapojiť viac ako desať záujemcov, ktorí už oznámili, že začínajú zbierať podpisy potrebné pre kandidatúru. Nateraz sa ohlásili napríklad Béla Bugár (Most-Híd) Radovan Znášik, Juraj Zábojník (bezpečnostný analytik), Eduard Chmelár (politický analytik), Robert Mistrík (vedec), Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), Milan Krajniak (Sme rodina), Oskar Fegyveres (svedok únosu prezidentovho syna Kováča ml.), Marian Kotleba (ĽSNS), František Mikloško (expolitik KDH), Róbert Švec (Slovenské hnutie obrody), Bohumila Tauchmannová či Štefan Harabin (sudca Najvyššieho súdu).

Záujemcovia o palác môžu kandidovať, ak splnia zákonné podmienky. Za prezidenta možno podľa zákona zvoliť každého občana SR s trvalým pobytom na Slovensku, ktorý má v deň voľby aspoň 40 rokov.

Kandidátov navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania, a to na základe petície podpísanej najmenej 15.000 občanmi. Prezidentské voľby budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR.

Pozrite si rozhovor s politológom Pavlom Babošom o prezidentských voľbách:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.