Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2018, 15:13 Aktualizované dňa 16.09.2018 o 16:20

Kiska používa funkciu pre svoju politickú budúcnosť, tvrdí Bugárov poslanec

  • Podľa Hrnčiara prezident používa prezidentskú funkciu na svoju politickú budúcnosť, čoho dôkazom je aj stretnutie, ktoré teraz zorganizoval v súvislosti s voľbou ústavných sudcov.
  • Ďuriš Nicholsonová nevidí súvislosť medzi prezidentom a napríklad lídrom niektorej politickej strany alebo premiérom.
Kiska používa funkciu pre svoju politickú budúcnosť, tvrdí Bugárov poslanec
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Prezident Andrej Kiska používa svoju funkciu pre svoju politickú budúcnosť. Ak sa rozhodne založiť politickú stranu, strana Most- Híd to bude rešpektovať. V nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (Most-Híd).

Hrnčiar: Rešpektujeme prípadný vznik Kiskovej strany

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) vníma prípadný vznik Kiskovej strany pozitívne, pretože by to SaS nedovolilo "zaspať na vavrínoch".

"Zaznamenali ste z našej strany nejakú hysterickú alebo akúkoľvek reakciu buď na zverejnený prieskum, alebo na to, že pán prezident ohlásil stranu? Ak naňho začal niekto útočiť, tak to boli kolegovia z opozičných strán, z KDH, OĽaNO a SaS," reagoval Hrnčiar na prieskum, podľa ktorého by 30 percent voličov Mosta-Híd mohlo podporiť stranu Kisku.

Most-Híd podľa Hrnčiara absolútne rešpektuje prípadné založenie strany prezidentom. Strana sa nezaoberá preferenciami, chce dokončiť volebné obdobie, schváliť dvojitý daňový bonus pre deti a "dotiahnuť" pripravené zákony, aby sa mala čím odprezentovať a zabojovať o voliča.

Ďuriš Nicholsonová nevidí súvislosť medzi prezidentom a napríklad lídrom niektorej politickej strany alebo premiérom. "Nemyslím si, že sa dá medzi to dať 'rovnítko', pretože prezident je funkcia reprezentatívna," skonštatovala.

"Vnímame to ako jeho politickú aktivitu"

Vyhlásila, že hodnotiace správy prezidenta vždy veľmi dobre pomenujú problém, ale nedávajú riešenia. "Keď ste lídrom opozičnej strany, musíte prichádzať aj s tými riešeniami. Ja som pána Kisku v takejto polohe ešte nevidela, preto sa neviem vyjadriť k tomu, aký bude líder a aká bude jeho strana,” dodala.

Podľa Hrnčiara prezident používa prezidentskú funkciu na svoju politickú budúcnosť, čoho dôkazom je aj stretnutie, ktoré teraz zorganizoval v súvislosti s voľbou ústavných sudcov. "To už vnímame čisto ako jeho politickú aktivitu," tvrdí podpredseda parlamentu, s tým, že ide o prezidentovu kampaň.

Ďuriš Nicholsonová si myslí, že podobne postupovali aj iní politici, pričom je to situácia, ktorá je neovplyvniteľná. "Je to prezident, má právo sa stretávať a ako s tým naloží, tak s tým naloží. Ja nevidím súvis medzi tým, rozprávať sa s nejakými deťmi na námestiach a potom vstúpiť do toho ringu," povedala s tým, že prípadnú novú stranu vníma pozitívne, lebo nedovolí SaS "zaspať na vavrínoch" tak, ako sa to už nejednej strane stalo.

Pozrite si, ako Andrej Kiska oznámil, že už nebude kandidovať za prezidenta:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.