Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2018, 00:00

Mám veľmi silné indície, kto a akým spôsobom vraždu Kuciaka objednával, tvrdí Radovan Bránik

V druhej časti rozhovoru v HNtelevízii publicista Radovan Bránik hovorí o informáciách ohľadne vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Za posledného pol roka som zažil niekoľko zvláštnych momentov a situácií, kedy ľudia uverili tomu naratívu, že za Kuciakovou vraždou stála talianska mafia pôsobiaca na východe, vyhlásil v rozhovore v HNtelevízii publicista Radovan Bránik.

Ten zverejnil pred pár dňami blog s nahrávkou o tom, ako sa bývalý policajt Vladimír Krnáč má dohadovať spolu s detvianskym podnikateľom Martinom Cibulkom na vražde ďalšieho podnikateľa Pavla Ďurkoveho.

Dnes by sme sa mali dozvedieť podrobnosti o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Tlačovú konferenciu dozorujúceho prokurátora si budete môcť pozrieť od 13. hodiny TU.

​Bránik zdôraznil, že bude v ďalších blogoch zverejňovať informácie o trestnej činnosti, ktoré siahajú až do najvyššej politiky. 

A hovoril aj o tom, že má nové informácie ohľadne vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

"Mám veľmi silné indície, minimálne to, kto a akým spôsobom, tú vraždu objednával. Vykonávateľ vraždy Kuciaka je v tomto príbehu nepodstatný. Nájomných vrahov máte množstvo, nie sú podstatní. Myslím si, že minimálne sa dostaneme do situácie, že stotožníme prostredie, z ktorého vyšla táto objednávka," hovorí v rozhovore Bránik. Na otázku, či má ísť práve o detvianske prostredie, Bránik odpovedá jednoznačne. "Povedzme, že Podpoľanie."

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.